U skladu s organizacijom nastavnog procesa na Univerzitetu u Sarajevu u uslovima pojave koronavirusa (COVID-19), Biblioteka Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu procese poslovanja će odvijati na slijedeći način:
1. Čitaonica Biblioteke prestaje sa radom do naredne obavijesti.
2. Informacijske upite možete slati putem usluge Pitajte e-bibliotekara dostupne na biblioteka.ff.unsa.ba ili vibera na broj: +387 62 054 483.
3. Građu možete rezervirati isključivo korištenjem online usluge putem platforme COBISS, ukoliko nemate pristup ovoj usluzi, kontaktirajte nas putem e-maila: Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. ili vibera.
4. Građu koja se može iznijeti izvan prostorija biblioteke možete preuzeti svakim danom od 9:00 do 13:00 sati. Rezerviranu građu možete preuzeti dan nakon rezervacije u Odjeljenju za pozajmicu, soba br. 11.
5. Građu koja je dostupna samo za čitaonicu, možete naručiti putem e-maila: Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. ili vibera tako što ćete za istu poslati ime i prezime autora, naslov djela i signaturu. Uputstvo za korištenje građe dobit ćete na licu mjesta.

Ovom prilikom pozivamo naše korisnike da što više koriste resurse EBSCOhost platforme kojoj mogu pristupiti sa bilo kojeg računara. Ukoliko nemate pristupne podatke, molimo vas da nam se obratite.