Biblioteka Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu obustavlja pozajmicu papirnate građe do daljnjeg. Za preuzimanje e-građe iz baza podataka na koje smo pretplaćeni, zahtjeve možete slati putem usluge Pitajte bibliotekara dostupne na web stranici Biblioteke. Građu ćemo Vam slati putem e-maila.

Popis pretplaćenih baza u 2020. godini:

1. Web of Science
  2. Scopus i Science Direct
  3. CEEOL
  4. HeinOnline
  5. EBSCOhost

Napominjemo da pristup EBSCOhost-u možete ostvariti i individualnim pristupom od kuće. Ukoliko nemate pristupne podatke, molimo Vas da ih zatražite putem usluge Pitajte bibliotekara.

Ukoliko imate potrebu za tematskim pretraživanjima, za iste ćemo se potruditi da Vam obezbjedimo što više online izvora.

Obavještavamo nastavno osoblje kojem je potrebno ažurirati personalnu bibliografiju u sistemu COBISS, da članke i podatke u impresumu skeniraju ili uslikaju i iste pošalju putem e-maila bibliotekaru koji vodi Vašu personalnu bibliografiju. Ukoliko se radi o monografskim publikacijama (npr. naučne monografije), dovoljno je da skenirate/uslikate impresum i podatak o CIP-u.

Za sva dodatna pitanja budite slobodni kontaktirati nas.