Pristup omogućen rasponom statičkih IP adresa. Statičku IP adresu imaju svi računari u zgradi Fakulteta spojeni na internet mrežnim kablom.

JSTOR Journal Storage: multidisciplinarna baza koja obuhvaća različite zbirke arhivskih i tekućih brojeva naučnih časopisa. Omogućen je pristup JSTOR bazama: Arts & Sciences III i Religion & Theology.

Arts & Sciences III kolekcija objedinjuje naslove iz različitih jezika, izvedenih i vizuelnih umjetnosti, uključujući i kolekciju za muziku. Također, sadrži veliki broj naslova o istočnim i zapadnim religijama. Pokriva naučna područja: arhitekturu i arhitektonsku historiju, umjetnost i historiju umjetnosti, film, folklore, jezik i književnost, muziku, izvođačke umjetnosti, religiju.

Religion & Theology kolekcija pokriva historiju i filozofiju religiozne misli kroz tradicije, periode i kritički pristup religiji i teologiji.

Link za pristup: JSTOR

1. Rezervacija građe vrši se isključivo korištenjem online usluge putem COBISS-a. Ukoliko nemate pristupnih podataka, javite nam se putem online chat-a ili na e-mail Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.a
  2. Pozajmica građe se vrši svakim radnim danom u periodu od 9:00 – 15:00 sati. Građu možete preuzeti bez ulaska u zgradu Fakulteta, na označnom mjestu.
  3. Vraćanje pozajmljene građe vrši se svakog radnog dana. Vraćenu građu korisnik odlaže u kutiju namijenjenu za karantin. Građa će biti dostupna za novu pozajmicu 7 dana od dana vraćanja u Biblioteku FFUNSA.
  4. Tokom rada s korisnicima, bibliotekar/knjižničar je dužan nositi zaštitnu masku. Korisnici su dužni prilikom preuzimanja i vraćanja građe nositi zaštitnu masku.
  5. Ostale bibliotečke usluge odvijaju se u online okruženju: tematska pretraživanja, informacijski upiti, upis korisnika, izrada personalnih bibliografija, bilteni prinova i druge usluge.
  6. Korištenje čitaonice moguće je uz poštivanje epidemioloških mjera.

Za sva dodatna pitanja budite slobodni kontaktirati nas putem online chat-a, e-maila ili telefona.

Naša vizija

Postati prepoznatljivi centar bibliotečko-informacijskih usluga namijenjen studenti(ca)ma i nastavnom osoblju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu i široj akademskoj zajednici.

Naša misija

Pomažemo našoj korisničkoj zajednici da pronađu i prepoznaju kvalitetne informacije, vrednuju ih i koriste u nastavi, obrazovanju te naučno-istraživačkim radovima i dostignućima kroz efikasne bibliotečko-informacijske usluge i kvalitetne zbirke.

Korisnici/e Biblioteke su studenti/ce, nastavno osoblje, uposlenici/e Fakulteta te drugi zainteresirani istraživači.

Učlanjenje u biblioteku vrši se preko online obrasca. Člansku iskaznicu studenti/ce mogu preuzeti u Katalogu (soba br. 11) uz predodžbu indeksa.